
Here is what I consider to be the best deals at Harris Teeter this week:
E-Vic Specials of the week:
Cottonelle Toilet Paper, 12 pack $5.97 lim. 2
Use $1.00 blinkie coupon (found at Kroger)
Viva Paper Towels, 6 pack $6.97 lim. 2
Use $0.50 coupon
Lysol Toilet Bowl Cleaner, 24oz. $1.50 lim. 2
Use $0.50/2 coupon
Kleenex Boxed Tissue, 50 – 184 ct. $1.25 lim. 4
Use $0.50/3 coupon from 7/8 SS
Meal Deal of the Week:
Buy Butterball Turkey Burgers, 2lbs. for $6.99, get all of the following for FREE:
– Harris Teeter Hamburger Buns, 8ct.
– Utz Potato Chips, 10oz.
– Coca-Cola, 2L
Use $1.50 coupon (Butterball) from 6/24 SS
Green Bell Peppers $0.99
Sweet Cherries $1.99/pound
Lemons Buy One Get One Free 2/$0.59 ($0.29 each)
Glory Foods Black Beans, 15oz. Buy One Get One Free 2/$1.85 ($0.92)
Use $0.35 coupon from 5/6SS
Kellogg’s Crunchy Nut Cereal, 10.8oz. – 14.1oz. $2.00
Use $0.70 coupon from 7/8 RP
Harris Teeter Milk, 1 gallon $2.49
Blue Bunny Ice Cream, 56oz. Buy One Get One Free 2/$6.59 ($3.29)
Use $1.00 coupon
Pepperidge Farm Cookies, 7.2oz. – 8.6oz. Buy One Get One Free 2/$3.49 ($1.75)
Use $0.60 coupon from 5/6 SS or 6/10 SS
South Beach Diet Protein Fit Cereal Bars, 5ct. Buy One Get One Free 2/$3.29 ($1.64)
Use $0.55 coupon from 6/24 SS
Simply 7 Chips, 4oz. – 5oz. Buy One Get One Free 2/$3.99 ($1.99)
Use $1.00 coupon
Rice Works Chips, 5.5oz. $1.35
Use $1.00 coupon
Kraft Miracle Whip, 15oz. Buy One Get One Free 2/$3.95 ($1.97)
Use $0.55 coupon from 6/17 SS
Tetley Tea Bags, 24ct. Buy One Get One Free 2/$2.65 ($1.32)
Use $0.65 coupon from 6/10 SS
Deer Park Sparkling Water, 1L Buy One Get One Free 2/$1.25 ($0.62)
Use $1.00/4 coupon from 6/3 RP
Welch’s Grape Juice, 64oz. $3.00
Use $0.75 coupon from 6/24 RP
Skittles or Starburst, 1.2oz. – 1.7oz. $0.59
Use $0.50/2 coupon from 7/8 RP
Butterball Turkey Dinner Sausage, 10oz. $2.50
Use $0.55 coupon from 6/24 SS
Silk Fruit & Protein, 32oz. $2.00
Use $0.75 coupon from 6/10 SS
International Delight Creamer, 16oz. $1.67
Use $0.55 coupon from 6/10 RP
Band-Aid Bandages, 30ct. – 60ct. $1.00
Use $0.50 coupon from 6/10 RP
Wisk Laundry Detergent, 50oz. $3.97
Use $2.00 coupon from 6/10 RP