Aldi Weekly Deals for 10/3 – 10/9

ALDI USA

Here is what I consider to be the best deals at Aldi this week:

Yellow Onions, 3lb. bag  $0.89

Green Bell Peppers, 3 pack  $1.49

Roma Tomatoes, 20oz. package  $1.19

Cantaloupe  $1.29

Gala Apples, 3lb. bag  $2.79

Pineapple  $1.19

L’Oven Fresh Hot Dog Buns, 12oz.  $0.89

Savoritz Oyster Crackers, 10oz.  $0.89

Fit & Active or Chef’s Cupboard Broth, 32oz.  $0.99

Chef’s Cupboard Cream of Celery Soup, 10.5oz.  $0.59

Kirkwood Ground Turkey, 16oz.  $1.69

Nature’s Nectar Sparkling Spiced Pumpkin Cider, 16oz.  $1.99

Aldi Weekly Deals for 7/25 -7/31

ALDI USA

Here is what I consider to be the best deals at Aldi this week:

Grape Tomatoes, 1 pint  $0.89

Green Bell Peppers, 3 pack  $1.49

White Mushrooms, 8oz. package  $0.79

Cucumbers  $0.29

Red Onions, 2 pound bag  $1.29

Little Salad Bar Garden Salad, 12oz.  $0.59

Aloe Vera Plant  $3.99

Fit & Active Light String Cheese, 10oz.  $2.49

Crofton 3-tier Food Steamer  $20.00

Crofton Food Dehydrator  $20.00

Breakfast Best Heat-n-Serve Turkey Sausage Links, 6.4oz.  $0.99

Aldi Weekly Deals for 7/11 – 7/17

ALDI USA

Here is what I consider to be the best deals at Aldi this week:

Peaches, Plums, or Nectarines, 2lb. bag  $1.99 each

Strawberries, 1 pound  $1.29 each

Blueberries, 1 pint  $1.49 each

Cherries  $1.79/pound

Honeydew Melon  $1.49 each

Pineapple  $1.29 each

Season’s Choice Onion Rings, 16oz.  $1.19

Tyson Fresh Boneless, Skinless Chicken Thighs, 2 pound bags  $2.99

Sterilite Plastic Shower Caddy  $2.49

Vanderwall 3-piece Bathroom Accessories  $4.99

Vanderwall Hanging Closet Organizer Set  $4.99

Bonsai Tree  $4.99

6″ Sunflower Potted Plant  $2.99

Aldi Weekly Deals for 7/5 – 7/10

ALDI USA

*Note:  Aldi will be closed on July 4, 2012.  So, specials will start on July 5, 2012.

Here is what I consider to be the best deals at Aldi this week:

Mushrooms, 8oz. package  $0.79

Grape Tomatoes, 1 pint  $0.99

Multi-Colored Peppers, 3pk.  $1.99

Yellow Onions, 3lb. bag  $0.89

Baking Potatoes, 5lb. bag  $1.49

Zucchini, 24oz. pk.  $1.29

L’oven Fresh Hot Dogs or Hamburger Buns, 12oz.  $0.79

Great Gherkins Assorted Pickles or Relish, 16oz.  $0.99

Feta Cheese Crumbles, Assorted flavors, 4oz.  $1.99